Kvalitní práce za rozumnou cenu.
608 345 589 info@stavimeproradost.cz
Zednické práce Praha východ a střední Čechy

Stavba plotu, terasy

Plot může dotvořit celkový dojem z celé stavby. Problém ale někdy bývá, pokud stojí ve stráni. Odborník to ale jako problém nevidí. Stejně jako stavbu terasy.

Plot pro bezpečnost – terasa pro odpočinek

Oplocení pozemku je většinou jednou z prvních věcí, kterou před zahájením stavebních prací každý udělá. Většinou se ale jedná o dočasné oplocení. Ten pravý plot přichází v mnoha případech na řadu naposledy.

  • Po ukončení stavby si totiž můžeme udělat zcela jasnou představu o tom, jak by měl ten ideální plot vypadat a jeho konečnou podobu přizpůsobit domu.

Největším oříškem pro stavitele – amatéry jsou ploty ve stráni nebo nerovném terénu. Problém může nastat už při betonování. Jestliže je svah prudší, pak se nepříjemně sesouvá půda a znemožňuje další stavební práce.

  • Je nutné vědět, jaký druh půdy bude v okolí základny.
  • Podle toho se určí hloubka základů.
  • Nedostatek zkušeností může v budoucnu způsobit sesedání plotu anebo jeho vyklonění.

Terasa pro chvíle pohody

Snem mnoha majitelů domů je vlastní terasa. Je mnoho možností, jak pojmout její finální podobu. V zásadě by ale měla působit jako nenásilný přechod mezi interiérem a venkovními prostory, které patří k nemovitosti. Z domu by měl být také k našemu posezení bezproblémový přístup. Překonávat překážkovou dráhu se šálkem kávy nebo odpolední svačinou by nás asi dlouho nebavilo.

  • Samotné stavební řešení závisí na tom, jestli bude terasa využívána pouze v teplých měsících roku anebo je myšlena jako útočiště pro celoroční využívání.
  • Tato otázka se týká především zastřešení.
  • Přesto platí zásada, že by měla být terasa co nejvíce otevřená.
  • Jedná se přeci o místo, díky kterému můžeme sedět na čerstvém vzduchu, co nejblíže přírodě.

Stačí tedy promyslet, jakou máte vizi o své oáze klidu a relaxace a pak si počkat, až bude vše hotovo. Postupem času možná zjistíte, že by nebylo špatné proměnit terasu v zimní zahradu a využívat tak toto příjemné místo po celý rok. Stačí si to představit. Venku sněží a Vy si sedíte se šálkem vonící kávy v klidu a bezpečí svého domova.